Blog > Komentarze do wpisu

Całe zdanie nieboszczyka/ Chto skazal pokoynik

Pisałam kiedyś, że mam zamiar obejrzeć ten 10-odcinkowy serial, ale minęło sporo czasu, zanim się do tego zabrałam. Przyznam, że na początku mnie zdenerwował! Nie miałam cierpliwości do bandytów i duńskiego inspektora policji - pierwsi wydawali mi się mało przekonujący, ten drugi przynudzał. Zgrzytałam zębami, ale dotrwałam do końca. A że bandyci stopniowo co raz mniej się pojawiają na ekranie, do inspektora idzie się przyzwyczaić (skądinąd bardzo dobry aktor Tabakow), a akcja się rozkręca, to ogólne wrażenie niezłe. Można było lepiej, ale w sumie całkiem sympatycznie (chyba ostatnio nadużywam tego słowa).

Serial można obejrzeć online (w oryginale) lub ściągnąć z chomika (z polskim dubbingiem).

Książka "Całe zdanie nieboszczyka" bardzo mi się podobała. Joanna jak zwykle trafia w niezwykły splot zdarzeń, jest rzucana w różne zakątki świata, musi się przeciwstawiać zorganizowanej przestępczości i udaje jej się to jak najbardziej. A wszystko doskonale skropione inteligentnym humorem.

Jeśli któś zaczął od filmu, książkę TRZEBA przeczytać, jeśli od książki - wedle uznania. Na ogól bardzo ciężko jest trafić, moim zdaniem, na ekranizację, która dorównuje książce, nie mówiąc o tym, by była lepsza (w sumie po co miała by być lepsza?). Nie wiele mi przychodzi na myśł. A wam? Jakie ekranizacje uważacie za naprawdę dobre? Czy kryterium dobrej ekranizacji musi byc wierność oryginałowi? Czy raczej zachowanie "ducha" książki, jej klimatu etc? A może, jedno i drugie? Proszę o wypowiedzenie się na ten temat w komentarzach :)

sobota, 05 lutego 2011, wwgnika

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/02/05 18:02:18
ta ekranizacja jest tylko dla rusofili, takie mam wrażenie, ze dla innych byłaby jednak niezjadliwa, bo zrobiona raczej w stylu dwunastu krzeseł niż w takim, do jakiego jestesmy przyzwyczajeni. Mnie się podobała, chociaż nie lubię Marty Klubowicz
-
2011/02/05 18:07:56
A ja jej dotąd nie znałam. W filmach nie spotkałam, a telewizji nie oglądam z zasady...
-
2011/02/06 01:09:35
wwgnika - ależ jak można telewizji nie oglądać z zasady, kiedy puszczają takie filmy jak polecany przez Ciebie Dworzec Białoruski (strasznie mi się podobał) i takie seriale własnie.
-
2011/02/06 10:47:01
racja, czasem jest coś wartego uwagi, ale generalnie większość propozycji to bezwartościowe pożeracze czasu. a odkąd ma się odtwarzacz DVD i internet nauczyłam się, że mogę oglądać co chcę i kiedy chcę i trudno mi jest wyobrazić sobie, że muszę np. tydzień czy miesiąc czekać na coś, co chcę obejrzeć dzisiaj wieczorem :)
-
Gość: Katia, *.dynamic.chello.pl
2011/02/18 00:21:23
Polecam "Rzeź bezkręgowców", w którym Chmielewska wyraża swoje zdanie na temat ekranizacji :))))