Blog > Komentarze do wpisu

Wdówki futbolowe do szczęścia upoważnione

 

2 książki przeczytane jedna po drugiej, obie lekkie, na oderwanie się od codzienności, ale bez zbytniego myślenia. Na odpoczynek. Mówiące o sprawach zwykłych i bliskich.

"Wdówki" to niezła analiza związku po latach. Mąż kocha piłkę, żona kilka razy dziennie sporządza w myślach listę rzeczy do podziału w razie rozwodu. Niby to wszystko zabawne, ale zarazem smutne, bo niestety prawdziwe - nie mamy już po lat 17, ani 27, a największe emocje przeżywamy kto przed TV, oglądając mecz, kto przy książce lub serialu roniąc łzy, ale na pewno nie patrząc sobie w oczy. No chyba że się pokłócimy :) Albo... Może jednak fajnie czasem razem obejrzeć mecz, a potem serial - wybór obecnie jest niezły, jest szansa że mąż się skusi...

"Upoważnienie" to zbiór opowiadań. Oprócz oczywistych wątków miłosnych bardziej wciągały mnie te traktujące o wpływie doświadczeń z dzieciństwa na to, kim jesteśmy w życiu dorosłym (tytułowe "Upoważnienie do szczęścia", "Kelner", "Zdążyć przed pierwszą gwiazdką") oraz o tym, jak wyścig szczurów zmienia człowieka od środka, powoli i nieubłagalnie ("Wahanie wokół zera"). Jest tu i zadumanie nad ludzkimi słabościami, bez moralizatorstwa, bo to o nas wszystkich ("Nigdy się nie poddam", "Niespodzianka", "Ostatnie Walentynki"). I na deser zabawny monolog zdezorientowanego skomplikowanym mechanizmem działania kobiety faceta ("Nie lubię kobiet"), gdzie możemy (my, kobiety oczywiście) przyjrzeć się również naszym wadom :)

środa, 20 czerwca 2012, wwgnika

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/06/20 23:17:12
Oj chyba przeczytam "Wdówki..." ;) Interesowały mnie już od pewnego czasu, a biorąc pod uwagę, że mamy Euro... ;D
Zapraszam na mojego bloga - jest nowy więc będę wdzięczna za komentarze i wskazówki ;)
papierowa-laka.blogspot.com/
-
2012/06/20 23:31:59
Dziękuję za komentarz i zaproszenie, już skorzystałam i zapowiada się ciekawie :)