Blog > Komentarze do wpisu

Marzenie czytelnicze

Do różnych form czytania wielu nie trzeba już przekonywać. Na czytnikach, tabletach, smartfonach i laptopach można z łatwością gromadzić pokaźne ilości ebooków, co umożliwia jednocześnie łatwe ich zabieranie ze sobą i korzystanie w kolejkach, transporcie publicznym, podczas podróży, a nawet w domu, jeśli ktoś lubi. Co więcej, można już za małe pieniądze mieć ten sam tytuł dostępny na kilku urządzeniach na raz (np. w abonamencie legimi). Audiobooki natomiast umilają prace domowe lub długą jazdę samochodem albo czymkolwiek, jednak trudniejsze są w odbiorze dla wzrokowców. "Prawdziwe" książki dają satysfakcję zmysłom dotyku, węchu i wzroku. Wszystkie te formy czytania dobrze się sprawdzają w różnych sytuacjach, ale przede wszystkim służą naszemu pragnieniu poznawania literatury lub zaspokajają potrzebę jakichś informacji. Oczywista oczywistość.

Jednak czegoś mi w tym wszystkim brak. Marzy mi się posiadanie książek we wszystkich formatach na raz. To jest marzenie, więc odsuwam myśl o cenie. Nie chodzi mi o potrójny zakup jakiegoś tytułu, a raczej o coś w rodzaju wszystko w jednym: kupuję powiedzmy książkę, a na okładce, względnie na paragonie, dostaję link do ebooka i audiobooka. Tak, żebym w fotelu czytała książkę, w autobusie ebooka, a zmywając i sprzątając, słuchała wersji audio. Pozostałabym w objęciach jednej książki aż do jej zakończenia zamiast czytać kilka na raz - nie z braku zainteresowania jedną, a dlatego, że nie chcę targać cegieł na miasto i nie znoszę bezproduktywnej ciszy towarzyszącej sprzątaniu&co. To samo tyczy się czasopism, choć ich ewentualną wersję audio traktuję jednak trochę podejrzliwie.

Ktoś kiedyś powiedział, że wszystkie wynalazki, zanim się pojawiają na świecie, są już wcześniej opisane w książkach fantastycznych. Ja nie proszę o wiele! Jedynie o słodkie 3w1 dla każdego mola w przystępnej cenie. Ciekawe, czy długo poczekam? 

apple256264_1920

 

sobota, 23 maja 2015, wwgnika

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: